آیا مصرف ماهی خطر ابتلا به سرطان سینه را کاهش می‌دهد؟

  1. خانه
  2. امگا 3
  3. آیا مصرف ماهی خطر ابتلا به سرطان سینه را کاهش می‌دهد؟
آیا مصرف ماهی خطر ابتلا به سرطان سینه را کاهش می‌دهد؟

تحقیقات نشان داده که افزایش دریافت اسیدهای چرب امگا ۳ از بروز سرطان سینه پیشگیری می‌کند. با این حال، مطالعات جدید نشان می‌دهد که برخی از انواع این اسید چرب نسبت به سایرین مفیدتر هستند. بر این اساس یافته‌های محققان کانادایی نشان می‌دهد که اسید چرب امگا ۳ که از روغن ماهی به دست آمده باشد نسبت به امگا ۳ با منشاء گیاهی در پیشگیری از سرطان سینه پیش‌رونده ۸ برابر موثرتر است. این مطالعه به منظور ارزیابی اثربخشی این ۳ نوع اسید چرب امگا ۳ بر بروز سرطان سینه پیش‌رونده انجام شده است.
سرطان سینه یکی از سرطان‌های شایع در میان زنان است. یکی از انواع پیش‌رونده این سرطان، سرطان سینه دارای گیرنده فاکتور رشد اپیدرمال ۲ مثبت است. در این نوع سرطان تومور‌های سینه دارای میزان زیادی پروتئین گیرنده فاکتور رشد اپیدرمال انسانی هستند که سبب رشد سلول‌های سرطان سینه می‌شود. حدود ۲۵ درصد سرطان‌های سینه از این نوع می‌باشند.
امگا ۳ نوعی اسید چرب با چند پیوند دوگانه (PUFA) است. بدن قادر به ساخت این نوع اسید چرب نمی‌باشد. بنابراین لازم است امگا ۳ را از طریق رژیم غذایی دریافت نماییم. دو نوع اسید چرب امگا ۳ در روغن ماهی وجود دارد: ۱- ایکوزاپنتانوئیک اسید (EPA) و ۲- دوکوزاهگزانوئیک اسید (DHA). اسید چرب امگا ۳ به نام آلفا لینولنیک اسید در غذاهای گیاهی مانند روغن کانولا و روغن بزرک یافت می‎شود.
نتایج این تحقیق نشان می‌دهد که اسید چرب امگا ۳ با فعال کردن ژن‌های خاصی که به عملکرد سیستم ایمنی کمک می‌کنند از بروز سرطان پیشگیری می‌کند. همچنین نشان می‌دهد که EPA و DHA بهترین نوع اسید چرب امگا ۳ در این زمینه محسوب می‌شوند.
نکته عملی: مصرف ۲ تا ۳ واحد از ماهی‌های چرب مانند سالمون در طی هفته خطر سرطان سینه را در زنان کاهش می‌دهد.
منبع:

JiajieLiu et al. Journal of Nutritional Biochemistry 2017.

فهرست