زنان باردار از رژیم‌ غذایی کم کربوهیدرات اجتناب کنند.

  1. خانه
  2. اسدفولیک
  3. زنان باردار از رژیم‌ غذایی کم کربوهیدرات اجتناب کنند.
زنان باردار از رژیم‌ غذایی کم کربوهیدرات اجتناب کنند.

در گذشته مشخص شده بود که نوع رژیم غذایی مادر در دوران قبل از بارداری و در اوایل دوران بارداری نقش مهمی در تکامل جنین در حال رشد دارد. نتایج حاصل از مطالعات جدید نشان می‌دهد که زنان باردار یا زنانی که قصد بارداری دارند باید از آن دسته از رژیم‌های غذایی که در آن‌ها دریافت کربوهیدرات محدود یا حذف شده است اجتناب کنند. زیرا این نوع رژیم‌های غذایی خطر تولد نوزاد با نقص لوله عصبی را افزایش می‌دهد.
نتایج این تحقیق که در مجله Birth Defects Research منتشر شده نشان می‌دهد در زنانی که مقدار دریافت کربوهیدرات کم است احتمال تولد نوزاد مبتلا به نقص لوله عصبی مانند اسپینا بیفیدا (ناهنجاری ستون فقرات و نخاع) و آنانسفالی (فقدان بخش عمده‌ای از مغز و جمجمه) ۳۰ درصد بیشتر است. این مشکلات می‌توانند سبب بروز ناتوانی مادام العمر و مرگ نوزاد شوند. مطالعه حاضر اولین مطالعه‌ای است که به بررسی ارتباط بین دریافت کم کربوهیدرات توسط مادر و تولد نوزاد با نقص لوله عصبی پرداخته است.
اسید فولیک یک ماده مغذی و از ویتامین‌های گروه B بوده و دریافت مقادیر کافی از آن خطر نقص لوله عصبی را به حداقل می‌رساند. نتایج این مطالعه نشان می‌دهد در زنانی که دریافت کربوهیدرات را محدود کرده‌اند میزان اسید فولیک در رژیم غذایی نصف سایر زنان است. زیرا در بسیاری از مناطق محصولات غذایی تهیه شده با غلات با اسید فولیک غنی شده‌اند.
نتایج مطالعه حاضر نگران‌کننده است، زیرا امروزه رژیم‌ غذایی کم کربوهیدرات نسبتاً محبوب است. این یافته نشان می‌دهد که زنان باردار باید در مورد هر نوع رژیم غذایی و یا هر نوع رفتار تغذیه‌ای با کارکنان بهداشتی مشورت نمایند.
نکته عملی: به زنان باردار و زنانی که قصد باردار شدن دارند توصیه می‌شود از محدود کردن کربوهیدرات رژیم غذایی خودداری نمایند.
منبع:

Tania A. Desrosiers et al. Birth Defects Research 2018.

فهرست