طول عمر خود را با نوشیدن قهوه افزایش دهید.

  1. خانه
  2. طول عمر
  3. طول عمر خود را با نوشیدن قهوه افزایش دهید.
طول عمر خود را با نوشیدن قهوه افزایش دهید

تحقیقات مختلف نشان می‌دهد که نوشیدن قهوه فواید بی‌شماری را می‌تواند نصیب مصرف کنندگان کند. به عنوان مثال، نتایج یک پژوهش نشان داد که این نوشیدنی به سلامت قلب و عروق کمک کرده و می‌تواند در تنظیم قند خون نقش داشته باشد.
اخیراً محققان در یک گردهمایی که در انگلستان برگزار گردید به بررسی شواهد موجود در مورد اثرات مفید قهوه برای سلامتی پرداختند. در این گردهمایی محققان اسپانیایی اعلام کردند که در یک تحقیق جدید مصرف این نوشیدنی با کاهش خطر مرگ همراه بوده است. در این مطالعه مصرف ۳ تا ۶ فنجان قهوه در روز با کاهش خطر مرگ ناشی از تمام علل مرتبط بود.
در این گردهمایی بیان شد که در بیش از یک مطالعه ارتباط نوشیدن قهوه با کاهش خطر مرگ و میر مشاهده شده است. در یک مطالعه مشخص شده در افرادی که از این نوشیدنی استفاده می‌کنند در مقایسه با افرادی که از این نوشیدنی استفاده نمی‌کنند احتمال مرگ ناشی از تمام علل ۱۷ درصد کمتر است.
نتایج مطالعه دیگری که در انگلستان انجام شده نشان داد در افرادی که بیشترین میزان قهوه را مصرف می‌کنند خطر مرگ ناشی از تمام علل نسبت به سایر افراد کمتر است. از سوی دیگر، مطالعه انجام شده در ایالات متحده نشان داد در افرادی که روزانه ۱ فنجان قهوه می‌نوشند نسبت به کسانی که از این نوشیدنی استفاده نمی‌کنند، خطر مرگ ۱۲ درصد کمتر است.
به گفته محققان این نوشیدنی حاوی ترکیباتی با خاصیت آنتی‌اکسیدانی است که پلی‌فنول نامیده می‌شوند. این ترکیب می‌تواند بر روند پیری سلولی اثر گذارد.
به اعتقاد محققان میزان شواهدی که نشان می‌دهند نوشیدن قهوه با خطر مرگ و میر مرتبط است، در حال افزایش است. با این حال، لازم است در مورد مکانیسم‌ها موثر در این ارتباط تحقیقات بیشتری انجام شود.
نکته عملی: قهوه به علت برخورداری از خاصیت آنتی‌اکسیدانی می‌تواند طول عمر را افزایش دهد.
منبع:

Royal Society of Medicine 2018.

فهرست