چه عواملی خطر ابتلا به سرطان مری را افزایش می‌دهند؟

  1. خانه
  2. پلی فنول
  3. چه عواملی خطر ابتلا به سرطان مری را افزایش می‌دهند؟
چه عواملی خطر ابتلا به سرطان مری را افزایش می‌دهند؟

در سراسر جهان چای داغ یک نوشیدنی محبوب است. تخمین زده می‌شود که تنها در سال ۲۰۱۶ حدود ۲/۹ میلیون تن چای در سراسر جهان مصرف شده است که به علت داشتن ترکیبات آنتی‌اکسیدانی به نام پلی‌فنول دارای اثرات سودمند برای سلامتی است. با این حال، نتایج تحقیقات پژوهشگران چینی نشان می‌دهد دمای چای می‌تواند بر روی سلامتی موثر بوده و به خصوص در برخی افراد دارای اثرات مضر باشد. این نتایج نشان می‌دهد مصرف چای داغ با بروز سرطان مری مرتبط است. سرطان مری هشتمین سرطان شایع در جهان است.
در این مطالعه که بر روی حدود ۴۵۶ هزار نفر در محدوده سنی ۳۰ تا ۷۹ سال انجام شد، ارتباط بین مصرف چای بسیار داغ و بروز سرطان مری بررسی شد. در چین نه تنها مصرف این نوشیدنی بسیار متداول است، بلکه سرطان مری نیز بسیار شایع است.
این افراد به مدت تقریباً ۹ سال مورد پیگیری قرار گرفتند. در طول این مدت ۱۷۳۱ نفر به سرطان مری مبتلا شدند. نتایج این تحقیق نشان داد که بین نوشیدن چای داغ، مصرف الکل و استعمال سیگار با خطر سرطان مری ارتباط وجود دارد. در کسانی که هر ۳ عادت نوشیدن چای داغ و مصرف الکل و سیگار را همزمان داشتند نسبت به کسانی که هیچ یک از این ۳ عامل خطر را نداشتند خطر ابتلا به سرطان مری ۵ برابر بیشتر بود. در افرادی که از بین این ۳ عامل خطر تنها نوشیدن چای داغ را داشتند خطر سرطان مری افزایش نمی‌یافت.
نکته عملی: در افرادی که هر ۳ عامل خطر نوشیدن چای داغ، مصرف الکل و استعمال سیگار را دارند، خطر ابتلا به سرطان مری بالاتر است.
منبع:

Canqing Yu et al. Annals of Internal Medicine 2018.

فهرست