کاهش خطر سکته مغزی از جمله فواید شیردهی برای مادران است.

  1. خانه
  2. سکته
  3. کاهش خطر سکته مغزی از جمله فواید شیردهی برای مادران است.
کاهش خطر سکته مغزی از جمله فواید شیردهی برای مادران است.

تغذیه با شیر مادر نه تنها برای کودک مفید است، بلکه فوایدی را نیز نصیب مادر می‌کند. برخی مطالعات نشان داده‌اند که شیردهی می‌تواند میزان سرطان سینه، سرطان تخمدان و خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را در مادر کاهش دهد. نتایج یک مطالعه جدید نیز برای اولین بار نشان می‌دهد شیردهی خطر ابتلا به سکته مغزی را در زنان یائسه‌ای که حداقل یکی از فرزندان‌شان را با شیر خود تغذیه کرده باشند، کاهش می‌دهد. نتایج مطالعه مذکور نشان دهنده فواید شیردهی برای قلب و عروق می‌باشد. سکته مغزی چهارمین علت مرگ در میان زنان ۶۵ ساله و بالاتر است.
در این مطالعه حدود ۸۰ هزار نفر شرکت کردند. تمامی زنان مورد مطالعه حداقل یک فرزند به دنیا آورده بودند. ۵۸ درصد زنان با شیر خود فرزندشان را تغذیه کرده بودند. ۵۱ درصد آن‌ها به مدت ۶ ماه، ۲۲ درصد به مدت ۷ تا ۱۲ ماه و ۲۷ درصد حداقل ۱۳ ماه شیردهی را ادامه داده بودند. نتایج به دست آمده از مطالعه حاضر بیانگر این است که شیردهی خطر سکته مغزی را در زنان ۲۳ درصد کاهش می‌دهد. با افزایش زمان شیردهی خطر ابتلا به سکته مغزی نیز به میزان بیشتری کاهش می‌یافت.
سازمان جهانی بهداشت (WHO) توصیه می‌کند که شیرخواران تا ۶ ماه اول زندگی به طور انحصاری با شیر مادر تغذیه شوند. با شروع تغذیه تکمیلی نیز باید شیردهی حداقل تا سن ۱ سالگی ادامه یابد.
شیردهی یکی از عواملی است که می‌تواند از بروز سکته مغزی در زنان یائسه جلوگیری نماید. سایر عوامل مانند فعالیت بدنی، انتخاب مواد غذایی سالم، عدم استعمال سیگار و همچنین حفظ فشارخون، کلسترول و قند خون در محدوده طبیعی در پیشگیری از بروز این بیماری نقش دارند.
نکته عملی: به مادران توصیه می‌شود حداقل به مدت ۶ ماه فرزندشان را با شیر خود تغذیه نمایند. تغذیه با شیر مادر نه تنها به ارتقای سلامتی کودک کمک می‌کند، بلکه خطر بروز سکته مغزی را در مادر کاهش می‌دهد.
منبع:

Lisette T. Jacobson et al. JAHA 2018.

فهرست